Knihy

Velký Gatsby

29. července 2017 v 21:36 | Smokie
Ano, vím že tohle všichni znají, ale právě proto o tom chci psát. Musím dát svým pocitům z této knih nějaký ventil, protože je to jedna z těch silňáckých knížek (která je podle mě oprávněně v seznamu maturitní literatury), které vás ve finále můžou sakra hodně ovlivnit.

Postel

26. července 2017 v 17:30 | Smokie
Tuhle knížku už jsem sice četla před nějakým časem, ale i tak bych o ní chtěla napsat alespoň krátký článek... Hlavně proto, že mě překvapila. Překvapila mě jak svým obsahem, tak autorovým pohledem na věc. Protože jsem ještě neviděla, ani neslyšela o jiné knížce, která by si takovýmto způsobem pohrála s tématem morbidní obezity.

Kulička

17. března 2017 v 9:15 | Smokie
Zrovna nedávno jsme ve škole v češtině dobrali světový realismus a naturalismus, tak jsem si zašla do knihovny a řekla jsem si, že bych si mohla něco přečíst. No a co si budeme nalhávat, zaujala mě jedna povídka od Guye de Maupassanta, která pojednává o nechutném chování, kterého jsou lidé schopni...

Malé ženy

20. února 2017 v 18:48 | Smokie
Až mě překvapilo, jak spoustu mých kamarádů tuhle knížku nezná. Já jsem ji měla vždycky tak nějak v podvědomí, věděla jsem, že existuje a měla jsem ji zařazenou do takové té škatulky 'klasiky'. A potom přijdu ke kamarádovi, o kterým si myslím, že má přehled a 'jee, to vůbec neznám, o čem to je?'. Sama jsem si ji ale až teď přečetla a nesu vám šlánešek.

Povídky

25. ledna 2017 v 13:15 | Smokie
Všichni tohoto slavného francouzského spisovatele známe díky jeho dílu Malý Princ. Ale spojovat ho jen s tímto dílem mi přijde trochu nespravedlivé, protože se všeobecně ví, že napsal spoustu dalších povídek o svých pilotních příhodách. Tohle je výběr tří nejzajímavějších z nich.

Na dně v Paříži a Londýně

9. ledna 2017 v 14:01 | Smokie
Dlouho jsem váhala, jestli mám na tuhle útlou knížku udělat moji rádoby recenzi, ale nakonec jsem se rozhodla, že mi to stojí za to. Už jenom proto, že ležím doma v posteli nemocná, vedle postele kýbl a moji spolužáci se mezitím trápí ve škole. Smutné. Podobně jako tahle kniha...

Jako pes

19. prosince 2016 v 10:53 | Smokie
Deprese a rozpolcenost. Jo, přesně tak by se doslova pár slovy dala popsat tato útlá knížka o padesáti šesti stranách, jejímž autorem je pražský hudebník Filip Topol. Kupodivu mám jeho díla celkem ráda, vždycky si u toho oddechnu a tím, že píše právě takhle zvláštně ze mě všechno špatné vyplaví.

Richardovy živé hračky

28. listopadu 2016 v 22:18 | Smokie
Ano, je to přesně takové jak to zní. Nejdřív jsem si dělala iluze, že to tak určitě nebude, ale nakonec se ukázalo, že jsem si opět nechtěne vybrala kousek z červené knihovny. Obrázek jsem radši ani nehledala, aby mě někdo na blogu neobvinil z šíření pornografie a proto upozorňuji, jdete sem na vlastní nebezpečí.

Quo Vadis

22. října 2016 v 1:02 | Smokie
Jsem si skoro na 100% jistá, že sem občas zavítá i zoufalý student, který moc neví jak má stihnout přečíst všechny knížky k maturitě. Určitě se nebudu o knížkách nějak sáhodlouze rozepisovat, ale mohlo by to pomoct. Dělám to i pro vlastní potěšení a jako první jsem si vybrala knihu, kterou jsem sice přečetla už o prázdninách, ale stále si ji velmi dobře pamatuju.
 
 

Reklama