Postel

26. července 2017 v 17:30 | Smokie |  Knihy
Tuhle knížku už jsem sice četla před nějakým časem, ale i tak bych o ní chtěla napsat alespoň krátký článek... Hlavně proto, že mě překvapila. Překvapila mě jak svým obsahem, tak autorovým pohledem na věc. Protože jsem ještě neviděla, ani neslyšela o jiné knížce, která by si takovýmto způsobem pohrála s tématem morbidní obezity.

Hlavní hrdinou je v tomto románu mladý muž jménem Malcolm, který se v den dvacátých pátých narozenin rozhodne už nikdy nevstát z postele a stane se tak morbidně obézním. Jop, je to trochu výstřední, ale to vůbec nevadí, protože Mal takový byl v podstatě celý svůj život.
Jeho mladší bratr (jehož jméno si nepamatuju) se zamiloval do dívky, kterou získal Mal díky své jedinečnosti a originalitě, díky svému jedinečnému pohledu na život. Celý život se trápí, až ho k ní přivede utrpení jeho bratra.
V tomhle je to trochu klišé.
Kniha je plná retrospektiv, což mi přišlo dost dobré, protože mě to vždy udržovalo ve střehu. Nicméně, když jsem knihu dočetla, cítila jsem se strašně nanic, protože hlavní hrdina byl s prominutím k*kot, stejně jak jeho bratr, hlavní ženská hrdinka byla na dvě věci a jedinou postavu, kterou jsem si doopravdy zamilovala byla stará černoška, která u sebe nechala bydlet Malova bratra a jejich společnou holku, když se vydali do Ameriky. Jo a ještě jsem měla ráda Malova otce, to byl celkem borec.
Jinak byly postavy podle mě dost bezpáteřní a jednaly dost nelogicky.

Na druhou stranu si myslím, že pokud se chcete na toto téma podívat z trochu jiného pohledu, měli byste si knihu přečíst... Je to jiné. Rozhodně je to jiné.
Autorem je americký novinář David Whitehouse a i když se mi tato knížka moc nelíbila, zkusím si od něj přečíst ještě něco a uvidím... Něco, kde bude míň idiotů v jedný knížce.

Díky za pozornost,

Smokie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 26. července 2017 v 17:59 | Reagovat

Tak třeba další díla nebudou tak dementní jako bylo tohle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama