My friend's parents

10. července 2017 v 20:02 | Smokie |  Myšlenky
Dneska jsem měla kupodivu velmi úspěšný den. Nakoupila jsem si dvě bundy za sakra dobrou cenu, dvě tríča a nový bílý šortky. Dařilo se mi v práci. Byla jsem se super kamarádkou venku. Takže se pojďme na sklonku večera věnovat něčemu trochu depresivnějšímu. Znáte takový ten pocit, když přijdete ke kamarádovi a jeho rodiče se na vás podívají takovým tím nechutným pohledem. Jo, tak přesně o tomhle chci mluvit.

Nevím, jestli jsem jediná,ale vždycky když přijdu buď k nějaké kamarádce nebo kamarádovi, tak mám pocit, že mě jejich rodiče chcou zabít. Většinou to teda naštěstí není uskutečněno, jen se na mě hnusně dívají... ale přece. Proč vždycky já?

Třeba včera. Bydlíme s kamarádem a s kamarádkou kousek od sebe, ti dva jsou sourozenci a jenom jsme venku chillovali před jejich barákem na houpačkách a povídali jsme si. Bylo mi fakt fajn, když v tom najednou řekli, že kolem v autě projel jejich táta. To už jsem začala být nervózní, protože vím, že mě rodiče mých kamarádů z nějakého nevysvětlitelného důvodu nemají rádi už od prvního pohledu.
No a ono fakt, když pan T. šel po chodníku těsně kolem houpačky, na které jsem seděla, tak se na mě zahleděl... a pak jenom přimhouřil oči. Sakra, říkám vám, takovej pohled jsem ještě nezažila. Přitom jsem pozdravila, usmála se.. a stejně.

Mám takovou teorii, že za to může můj tmavší vzhled (jsem napůl Italka) a myslím si, že lidi ty černé oči a vlasy + tmavou pokožku podvědomě odmítají jako něco nepřátelského. Přitom ani nemusím nic zlého udělat. Ale ti dva mě doma určitě už pomluvili jako hajzla nejvyššího kalibru, o tom si žádný iluze nedělám, takže je to možná i tím. :D

Zkusme to ale převést na celek, ne jenom na mě.
Všichni víme, že se rodiče o své děti bojí a ač ví, že jednou z domu odejdou, tak se s tím tak nějak nikdy doopravdy neztotožní - důkaz toho jsou vyžadované návštěvy. No a když mají problém s tím, aby děcko odešlo, tak podvědomě odmítají i všechno, co jejich rodinou idylku a soudržnost rodiny atakuje zvenčí, tudíž i kamarády. Je to takový ochranářský instinkt. Moc se tomu nedivím, ale jako zůčastněná strana říkám: Je to k**va nepříjemný, když se snažíte být milí a nějaký papa vás celou dobu vraždí pohledem.

Jeden z důvodů. proč už si domů nevodím kamarády.

Rodiče si prostě... nechci říkat myslí, ale prostě mají pocit, že jim jejich potomka chcete ukrást a zapojují proto své rodičovské brnění. Wow, to vyznělo pěkně. Každopádně si ale myslím, že čím častěji u daného kamaráda jste, tím víc si na vás jeho rodiče zvyknou a časem se na vás možná přestanou dívat škaredě.
Důkazem je otec mojí nejlepší kamarádky, který shodou okolností pracuje ve stejné firmě, jako můj táta. Minule už se mě dokonce zeptal, jak jsme se měli na dovolené, takže vám budu průběžně dávat vědět ve svém progresu :D.

Adios,
Smokie

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Inkognito Inkognito | 12. července 2017 v 1:15 | Reagovat

Zítra ti to okomentuji, píšu to jen abys věděla... Že tady pořád někdo bude čekat na další článek :P

2 MagicMax MagicMax | Web | 14. července 2017 v 22:03 | Reagovat

Čaaau!! :D

3 M. M. | Web | 26. července 2017 v 22:40 | Reagovat

Jo, tak tohle je přesný xD. Vrcholem bylo když mě jednou maminka mé nejlepší kámošky asi půl hodiny vyslýchala o tom, co hodlám dělat se svojí budoucností a tvářila se přitom jako kdyby spolkla citrón. Když jsem o tom druhej den vykladála zmíněné kámošce řekla mi jenom: ,,Ááále, z toho si nic nedělej, mamka byla jenom v nervu, protože doma neměla uklizeno. Spíš by mě zajímalo, proč mě nesnáší TVOJI rodiče." Takže asi tak. :D :D :D

4 Smokie Smokie | Web | 26. července 2017 v 22:52 | Reagovat

[1]: Já vím že ty už nepíšeš... ale prosím! Napiš něco z čeho budu zase posraná celou noc a budu uset spát s rožnutým světlem!

[2]: Čágo. :D

[3]: Ou, to se mi taky jednou stalo. Mám ve zvyku v takových situacích panikařit, takže jsem místo psycholog řekla a psychouš a přesně v té chvíli se to všechno podělalo. :D

5 Kory Kory | Web | 6. srpna 2017 v 19:00 | Reagovat

hej tak takovéhle zkušenosti fakt nemám. mě maj všichni rádi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama