Říjen 2016

Stroje času

31. října 2016 v 15:16 | Smokie |  Téma týdne
To bylo asi první, co mě napadlo, když jsem zmerčila ten boží nápis "Kdyby se dějiny odehrály jinak" v kolonce téma týdne. Uvažovali jste někdy, co by se dělo, kdyby lidé přišli na to, jak cestovat nejen do budoucnosti, ale i do minulosti? Podle mě si to dost dobře dokáže představit maximálně tak zarytý fanoušek seriálu Doctor Who.

Originál stejně nebudeš.

31. října 2016 v 14:43 | Smokie |  Myšlenky
Všichni to myslím známe. Chceme být jiní než ostatní, chceme být originální. Chceme s něčím přijít jako první. Chceme se nějak odlišovat a tak vymýšlíme různé hovadinky, kterými bychom byli charakterističtí. Ale co když tomu tak ve skutečnosti není?

Sen 1.díl

30. října 2016 v 22:57 | Smokie |  Povídky
Toš, aby to tu za poslední týden tak nezelo prázdnotou, máte tu něco na přečtení. Konkrétně tuhle povídku už mám rozepsanou fakt dlouho, ale stále ještě na ní pracuju. Mám ji ráda, je to takové moje malé děťátko, tak doufám, že se někomu bude líbit. Když se tu objeví alespoň jeden komentář, přidám další díl ;).

Nestíhačky

30. října 2016 v 22:44 | Smokie |  Výkřiky do tmy
Znáte takový to, když vyloženě nevíte kam skočit? Když máte hafo věcí do školy, ale vy si stejně radši sednete před počítač a mrknete se na film, který jste neviděli tak milion let a který poté dalších milion let neuvidíte? Jop, myslím, že to každý z nás zná a proto to všichni dělají stále dokola. Ať žije prokrastinace.

Tenhle týden jsem (ačkoliv byly prázdniny) vůbec nestíhala. Zanedbala jsem upřímně řečeno i sebe a to se mi nestává často. Věděla jsem, že budu mít hned v pondělí obrovské zkoušení z fyziky a stejně jsem se na to vybodla. Nemůžu říct, že by to byl vyloženě promarněný čas... ale přesto jsem to mohla využít líp. Znáte ten pocit.
Tak třeba jen první dva dny jsem se starala o sestru, což bych měla brát jako úžasně strávený čas. Ale upřímně, i když mám svoji sestru ráda, babysitting moc neodpovídá mojí představě prázdnin. Potom jsem jela s prarodiči na chatu, s něčím tam potřebovali pomoct. Jasný, proč ne, ale když celý den strávíte v montérkách, tak to taky není moc fajn.
No a nakonec sobota. To bylo nejhorší. Pomáhala jsem jednomu známému na oslavě šedesátin. Bohužel se to rozhodl udělat ve velkém a nakonec přišlo přes 100 lidí, takže taky moc fajn. Není nad to běhat v nepohodlných balerínách mezi stoly a ptát se už tak ožralých chlapů, jestli by si nedali pivo.
A aby toho nebylo málo, dneska ráno jsem se probudila s horečkou a bolestí břicha jak blázen - přece jen, když od desíti do jedenácti běháte mezi kuchyní, hospodou a sálem, tak toho moc sníst nestihnete. Krása.
Taky jste měli tak super prázdniny jako já? Hm, už aby byly vánoční.

Smokie

Porter Robinson

24. října 2016 v 12:52 | Smokie |  My playlist
Další interpret do sbírky mých vyvolených, tentokrát je to spíš nějaký dubstep/electro house (bacha na mě, to mám z wikipedie, nesnažte se to vyvrátit!). Poslouchám ho už nějakou chvíli, ale až nedávno jsem si uvědomila, že... je to člověk :D. Tak nějak jsem měla ve svém vědomí jen písničku, ale až nedávno jsem si uvědomila, že vlastně nemám tucha kdo to je. A myslím, že jeho hudba je fakt dobrá, na to že je celkem dost mladý. Posuďte sami a nenechte se odradit klipem. Radši si to otevřete jen jako vedlejší záložku a čtěte si další články na jiných blozích, nechte si to jako kulisu.
Shelter

23. října 2016 v 21:10 | Smokie
Částečně proto, abych mohla na další položku v menu hodit odkaz, částečně proto aby jste věděli kdo jsem, jsem se rozhodla napsat článek o sobě. Představit se, pokud to chcete takhle. Přijde mi to jako slušnost a na svých bývalých blozích jsem to udělala taky, takže tady to máte. Ať víte, s kým máte tu čest :D.

Quo Vadis

22. října 2016 v 1:02 | Smokie |  Knihy
Jsem si skoro na 100% jistá, že sem občas zavítá i zoufalý student, který moc neví jak má stihnout přečíst všechny knížky k maturitě. Určitě se nebudu o knížkách nějak sáhodlouze rozepisovat, ale mohlo by to pomoct. Dělám to i pro vlastní potěšení a jako první jsem si vybrala knihu, kterou jsem sice přečetla už o prázdninách, ale stále si ji velmi dobře pamatuju.

Oblíbené

21. října 2016 v 23:01 | Smokie

Stalkuju


Radiohead

21. října 2016 v 15:08 | Smokie |  My playlist
Doufám, že pochopíte alespoň trochu můj hudební taste, který ale není úplně od věci. Skupina Radiohead není až tak neznámá, takže myslím, že by se vám pár jejich písniček mohlo líbit. Nejlépe se poslouchají když si čtete, anebo se soustředíte na více věcí zároveň. Možná si řeknete, že to ani nemá cenu poslouchat, když se na písničku ani nesoustředíte, ale právě tohle se mi na této skupině líbí. U Radiohead se můžete úplně odpoutat od okolních zvuků, které vás buou rušit třeba při učení. A tady je hned první kousek:
Daydreaming

Pilot

21. října 2016 v 13:00 | Smokie
Hodně dlouho jsem uvažovala, jestli vůbec založím blog. Hlavní a nejdůležitější otázkou stále zůstává, jestli mám na něj čas? Chtít můžu jak chci, ale čas si jen tak z prstu nevycucám. Ale tak co už.

Na začátek bych se chtěla představit - můj nickname je Smokie. Kdysi dávno jsem už blogovala a to docela dlouho, měla jsem dva blogy a kdysi ještě s kamarádkou jeden společný.
Časem se ale ukázalo, že nemám úplně takový prostor, jaký jsem si představovala a hlavně jsem neměla tolik času. Moje představy se zkrátka moc neodrážely v realitě. Proto bych teď chtěla začít od začátku a zkusit to ještě jednou, doufám, že tentokrát na co nejdelší dobu.
Tak zatím adios,
Smokie